Forum Gündemi:
Web Sitesi Logosu

Konu Başlığı : Adobe Photoshop Dil Değiştirme - Türkçe - İngilizce Yapma

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : thend
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Rank 1
*
1
mesajlar
1
konular
0
REP PUANI
Kayıtlı Üye Grubu
08-07-2019
(Kayıt Tarihi)
(Cinsiyet)
#1
08-07-2019, Saat: 19:12 (Son Düzenleme: 08-07-2019, Saat: 19:14, Düzenleyen: thend.)
İyi Günler, bu yazımızda sizlere Adobe Photoshop programının dilini nasıl değiştirileceğini anlatacağım. Bu sayede İngilizce dili olarak kullandığınız Adobe Photoshop programını Türkçe olarak kullanmaya başlayabilir veya Türkçe olan Adobe Photoshop programının dilini İngilizce olarak değiştirebilirsiniz. ]Anlattığımız yöntem ile sadece Türkçe - İngilizce gibi istediğiniz herhangi bir dil dosyasını anlatacağımız yol ile yükleyebilirsiniz. 

İlk yapmamız gereken Türkçe - İngilizce dil dosyasını indirmek.  ( Her iki dosya indirme dosyasının içinde mevcut ) 

İndirme Bağlantısı > Adobe Photshop Türkçe-İngilizce Yama

Açılan sayfada Türkçe Dil dosyası için tr_Tr, İngilizce Dil dosyası için en_GB dosyalarından birini seçerek indirme işlemini başlatın. 

İndirdiğin dosyaları Winrar programı yardımıyla .rar içinden çıkartınız. Çıkan dosyaları Adobe Photoshop programının kurulu olduğunu dizine bulunan Locales isimli klasörün içine kopyalayın. 

Programın Kurulu olduğu klasör yolunu bilmeyenler için Genel olarak C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC 2018\Locales  klasörünün yoludur. Bir başka bir yöntem ise Masa üstünde bulunan Adobe Photoshop programına sağ tıklayarak Özellikler butonu tıklanır. Açılan pencerede Kısayol sekmesi altında Hedef bölümünde programın kurulu olduğu dosya yolu yazılır.
[Resim: JVnDLW.png]

Bu işlemlerden sonra Adobe Photoshop programını açın ve üstte bulunan sekmelerde sırayla.

Edit (Düzenle) -> Preferences (Tercihler) -> General (Genel) -> Interface (Arabirim) yolunu izleyin. Bu bölümde bulunan Kullanıcı Arayüzü Dili (User Interface Language) kısmından kullanmak istediğiniz dili seçerek onaylayın. 

İşlem bu kadar. İyi Çalışmalar.


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi