Forum Gündemi:
Web Sitesi Logosu

Konu Başlığı : CS:GO En İyi Crosshair Ayarları 2019

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Deusvult
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Süper Moderatör
******
21
mesajlar
21
konular
0
REP PUANI
25-07-2019
(Kayıt Tarihi)
(Cinsiyet)
#1
03-08-2019, Saat: 16:01 (Son Düzenleme: 03-08-2019, Saat: 16:02, Düzenleyen: Deusvult.)
[Resim: cs-go-en-iyi-crosshair-ayarlari-min-640x330.jpg]

CS:GO’da oyun içerisindeki skorunuzu etkileyen önemli detaylardan birisi Crosshair. Hangi oyuncunun crosshair’i daha iyi, dinamik mi olmalı yoksa klasik mi gibi sorular kafanızı karıştırıyordur mutlaka. Bu karışıklıklara bir son vermek için crosshair ayarlarıyla ilgili komutlar paylaşacağım, bu komutları kullanarak rakiplerinizden her zaman bir adım önde olacaksınız.

Crosshair nedir? Oyun için mouse ile hareket ettirdiğiniz ve düşmanlara doğrulttuğunuz artı göstergeye denir. Oyundaki belirginliği ve rengi son derece önemlidir.

CS:GO’nun sağladığı temel crosshairin bazı avantajları var ancak bunlar yalnızca başlangıç seviyesindeki oyuncular için yararlı. Eğer pro olma yolunda ilerliyorsanız ve atışlarınızın daha iyi olması gerekiyorsa sizlere iyi bir crosshair gerekiyor.
Pek çok mapi ve komutu araştırıp kullanarak elde ettiğim crosshair komutlarını aşağıda bulabilirsiniz. Bu komutları yazmanız gereken yer konsol. Konsolu Seçenekler > Geliştirici Konsolunu Etkinleştir kısmından aktifleştirebilirsiniz. Konsolu açmak içinse Seçenekler > Klavye / Fare kısmında en aşağıda Konsolu Aç / Kapa kısmına bir tuş atayıp daha sonra istediğiniz ekranda o tuşa basarak açabilirsiniz. Yalnız kullanılmayan bir tuş olmasına dikkat edin.

CS:GO için en iyi crosshair ayarlarını uygulamak için konsolunuzu açın ve aşağıdaki komutları sırasıyla yazıp onaylayın.

crosshair “1”
cl_crosshairstyle “1”
cl_crosshairusealpha “1”
cl_crosshairalpha “200”

cl_crosshaircolor “0”
cl_crosshaircolor_b “0”
cl_crosshaircolor_g “250”
cl_crosshaircolor_r “0”
cl_crosshairgap “0”
cl_scalecrosshair “1”
cl_crosshairscale “1”
cl_crosshairsize “5”
cl_crosshairthickness “1”
cl_crosshairdot “0”
cl_fixedcrosshairgap “3”
cl_observercrosshair “0”]


Kodları uyguladıktan sonra crosshairiniz aşağıdaki gibi görünecek. Bu crosshairi kullanmanın en büyük faydası aiminizi kendi takımınızdan birinin üzerine getirdiğinizde uyarı niteliğinde bir şekle giriyor ve özellikle smoke içindekileri ayırt etmede çok işe yarıyor. Düşman üzerine geldiğinizde ise diğer crosshairler gibi kırmızı oluyor ve düşmanın ismini gösteriyor.

Bu crosshairi profesyonel CS:GO oyuncularının da kullandığına şahit oldum. Faceit maçlarında da takım arkadaşına ateş etmemek adına iyi bir ayırıcı özelliği var. Ayrıca görünüm olarak oldukça hoş duruyor. Bir twitch yayıncısıysanız ve izleyicilerde merak uyandırmak istiyorsanız bu tür ilgi çekici bir CS:GO crosshairi işinizi görecektir.

[Resim: csgo_crosshairs-1.jpg]


[Resim: csgo_crosshairs.jpg]


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi