Forum Gündemi:
Web Sitesi Logosu

Konu Başlığı : I-Gear Gemi Gelişimi Rehberi

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : burakgungor
Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Çevrimdışı
Süper Moderatör
******
202
mesajlar
202
konular
1
REP PUANI
12-07-2019
(Kayıt Tarihi)
(Cinsiyet)
#1
27-07-2019, Saat: 11:31
[Resim: proxy.php?image=http%3A%2F%2F2.bp.blogsp...44880dad32]
 

I-Gear HakkındaI-Gear AirRivals'ın uzak-dövüşçü türündeki birnevi "Ninjası" olan bir geardır.Oyundaki en çevik ve en hızlı gear olduğundan bu ona büyük avantaj sağlar.Kaçış ve Saldırı yönünden mükemmele yakın olan bu gearın savunması neredeyse hiç olmadığından çevikliğini iyi kullanması gereklidir.


İyi oynanıldığı taktirde rakibini çıldırtabilir,takım oyunu yaparak düşmanlarını peşinde sürükleyip portalları boşaltabilir ve iyi silahlandığı taktirde çok fazla üne sahip olabilir.Oynanış bakımından kolay görünen fakat aksine dikkatsiz oynanıldığında çok aciz durumlara düşebilen bir geardır.


Seviye atlamada en hızlı 3.geardır.Yeni güncellemeler ile birlikte özellikleri arttırılmıştır ve seviyesi yüksek bir I-Gear'ı yere sermek oldukça zor hale gelmiştir.


Yeni Başlayan I-Gearlar

[Resim: proxy.php?image=https%3A%2F%2Fvignette.w...30ba7f33d1]Statlar


Yeni başlayan I-Gearlar stat olarak "Saldırı" statına yüklenmek zorundadır.Aslında bir I-Gear'ın asıl uzmanlık konusu "Sıyrılma"dır fakat hızlı seviye kasmak için Saldırı statına daha fazla yüklenmek gereklidir. Onun dışında 32.seviyede size verilecek olan "Kutup Çizgisi NBT" CPU'sunu kullanmalı ve


27 Seviye I-Gear motoru olan "Jet FF-VII"i takmanız ve o motora göre stat vermeniz gerekir yani;

52 Sıyrılma

27 Yakıt

50 Yetenek

2 Kalkan

2 Savunma


geri kalan statlar "Saldırı" statına verilmelidir.Saldırınız çok yüksek olmalıdır bunun nedeni hem savaşlara gittiğinizde rakibinize vereceğiniz hasarın yüksek olması , hemde yaratık keserken zorlanmamanızdır.101.Seviyeye kadar saldırı olmanız (300 Saldırı) genel tavsiyedir.Saldırı statınız 300 olduktan sonra artan statları "Sıyrılma" Statına vermelisiniz.72.Seviyeden sonra CPU olarak 62 Seviye CPU'lardan herhangi birini kullanabilir (Mor veya Yeşil tavsiye edilir) ve 82.Seviyeye geldiğinizde 82 Mor veya 82 Yeşil CPU'larından birini takabilirsiniz.(82 Mor tavsiye edilir.) 92.Seviyeye ulaştığınızda ise 92 Mor Renkli CPU en iyi I-Gear CPU seçeneğidir.


Zırhlar


72.Seviyeye kadar oyunun verdiği zırhları kullanmalı,mümkünse enerjisi ve kalkanı yüksek olan zırhı takmanız gerekmektedir.72 seviyeden sonra artık kendi zırhınızı yapmanın vakti gelir.Savaş Puanı dükkanından "Savaş İkmal Kutusu" alarak WP Mızrak Bağlayıcı düşürmeye çalışın.


Bu bağlayıcı oyundaki en iyi I-Gear zırhıdır.Bu zırha yükseltim yapılabilir ve versiyon atlatılabilir.


Silahlar


Aynı şekilde 72.seviyeye kadar oyunun verdiği Silah Kapsülleri'nden çıkan silahları kullanmalısınız, 3.Seviyede size verilecek olan "Cehennem Kapısı"silahıyla 21.Seviyeye kadar rahat kasacaksınız.21.Seviyede kazanacağınız Kıvılcım silahıda 32.Seviyeye kadar işinizi görecektir hatta o silahla 40 50 seviyede bile rahat edersiniz.30.Seviyede kazanacağınız Aslan Mızrak silahıda iyi bir seçenektir.


57.Seviyede kazanacağınız Aslan Mızrak II silahıyla 66.Seviyeye kadar kasabilirsiniz. 66.Seviyede size verilecek olan "Cehennem Kapısı II" silahı I-Gear'ın asıl silahı olan Ok grubu silaha girer bu silahla Maelstrom Çölü ve Yasak Bölge'de kasmalısınız.Hatta "Cehennem Kapısı II" silahı Virane Şehir haritasında kasarkende işe yaramaktadır.


Virane Şehir'e (86-101 Seviye Kasma Haritası) geçtiğinizde kasmak biraz daha zorlaşıcak ama sakın pes etmeyin.Azimle kasarsanız 101.Seviyeye çabuk ulaşırsınız.Virane Şehir haritasında "Cehennem Kapısı II" silahı ile kasarken zorlanıyorsanız , kendinize tekrar saldırı hızı yüksek bir İşgal Güçleri veya "Ok Kale" yapmanız önerilir.Fakat 101.Seviyeye kadar tek tip kasma silahı kullanın çünkü asıl silahlarınızı 101-102 seviyede yapacaksınız.Bu zırh seçimi içinde geçerlidir.


Radar ve Destek Ekipmanları


Her gearda olduğu gibi I-Gear'ında bunlara ihtiyacı vardır.

Destek ekipmanı olarak 60.Seviyeye kadar 1000 Kalkan veren Ek Kalkan Oluşturucu (Büyük) kullanmalısınız. Onun yanında 100 Yakıt veren destek ekipmanınıda kullanmanız size daha fazla avantaj sağlar.

60.Seviyeden sonra SP Dükkanında 20.000 SP'ye satılan "Ek Kalkan Oluşturucu (XL)"ı kullanmanız gereklidir.

101.Seviye altı için Destek Ekipmanları o kadar da önemli değildir.Fakat seviyeniz arttıkça ona olan ihtiyacınızı hissedeceksiniz.

Radar olarak I-Gear Gelişmiş ve Standart silah menzili yüksek olan radarları kullanmalıdır.


Nasıl ve Nerede Kasmalı


20.Seviyeden sonra görevleri yaparak kasmaya devam edin.Bir I-Gear için 35 ~ 50 seviye arası kasmak biraz zordur fakat Redline haritasındaki "Meto" yaratıkları ve Herremeze Relik Bölgesi'ndeki yaratıklar seviye kasmanıza ilaç gibidir.Dişinizi biraz sıkmanız gerek.


52.Seviyeye kadar oyunun size sunduğu görevleri yapmanız mümkünse görev haritalarında kasmanız gerekmektedir.21 seviye olunca yüksek seviye birinden sizi Hidrojen Sürücüsü haritasında kasmasınıda isteyebilirsiniz veya sizinle aynı seviye arkadaşlarınızla bu haritada 45 ~ 50 seviyelere kadar kasabilirsiniz.Hidrojen Sürücüsüne günde sadece 1 kez girilebilir.


Maelstrom Çölüne girdikten sonra "Cehennem Kapısı II" ile hızlıca seviye atlarsınız.(Havada uçan yaratıkları kesin) Yasak Bölge'dede aynı şekilde yerde ve havadaki yaratıklarla devam edin.85 seviyeden sonra Virane Şehir seviye haritasında kasmak için tekrar saldırı hızı yüksek bir Ok (82 seviye üstü) veya İşgal Güçleri gereklidir.


Burada seviye atlamak için yapacağınız 3 şey var ;


1-) Kül Yolundaki Kristal Sistemi haritalarında kasmak (Saklı Yer ve Çarpıtılmış Yer)


101.Seviyeden Sonra


İşte AirRivals şimdi başlıyor.I-Gear'ın gerçek bir ninjaya dönüştüğü an 101 seviye üstüdür.İyi Silahlar ve Zırhlar ile inanılmazı başarabilirsiniz.


Statlar


Saldırı olmaya devam edebilir 92 Mor Renkte olan "SC-Dolce-9S"CPU'sunu kullanabilirsiniz.Bu CPU en iyi I-Gear CPU'sudur.

86.Seviye motoru olan "Jet FF-III" motorunu 94.Seviyeye kadar kullanın.Daha sonra 94-95-96 seviye I-Gear motorlarından herhangi birini kullanmanız yararınıza olur.

(86 I-Gear motoru 530 , 94 I-Gear motoru 560 m/s hıza ulaşır)


Saldırınızı 188de tutup geri kalanını "Sıyrılma" statına vermeniz veya seçiminize bağlı (Canınızın fazla olmasını istiyorsanız) "Kalkan" statınada puan verebilirsiniz.Ancak 101.Seviyede Saldırınız 300'ün üzerinde olmalıdırki rakiplere çok hasar verebilesiniz. 101.Seviyeden sonra yetenek statınız minimum "25" , maksimum "40" olmalıdır. Eğer 102.Seviyeye ulaşırsanız "Saldırı-Sıyrılma" olacaksanız 102 Seviye Yeşil CPU takmanız önerilir. "Saldırı-Kalkan-Sıyrılma" olacaksanız 102 Seviye Kırmızı CPU takmanız önerilir. Zırh Koleksiyon Sistemindeki zırhlardan bir tanesini "Maksimum" hale getirmeniz , size stat bakımından büyük avantaj sağlar.


Zırhlar


I-Gear 101.Seviyeden sonra temel olarak 2 zırh kullanır;

 • 1-) R Tipi Zırh ; enerji zırhı.Bu zırha sadece "Sıyrılma Kartı" ile yükseltim yapılmalıdırki tek atışta B-Gear'lar tarafından öldürülmesin.Bu Tip zırh teke tek düellolardada çok işe yaramaktadır.Bu zırha "Delme" ve "Saldırı" veren ekler veya "Olasılık-Saldırı" veren ekler getirmeniz genel tavsiyedir.

 • 2-)Kaçış (Sıyrılma) Zırhı.Bu zırhlara "Sıyrılma" kartlarıyla yükseltim yapmalısınız.

  • Sıyrılma Türü (E) Zırh 1 : Zırh eki olarak "Sıyrılma" veren ekler getirilmelidir.
  • Sıyrılma Türü (E) Zırh 2 : Zırh eki olarak "Saldırı" ve "Delme" veren ekler getirilmelidir.
  • Sıyrılma Türü (E) Zırh 3 : Zırh eki olarak "Olasılık" ve "Saldırı" veren ekler getirilmelidir.

 • Olasılık veren Zırh Ekleri: "Orobas" , "Ose" , "Kök" , "Serüvenli" , "Metatrone"

 • Saldırı-Delme veren Zırh Ekleri : "KardinallerMeclisi" , "Meclisin" , "Lightein" , "Cthullu" , "Chronos"

 • Sıyrılma veren Zırh Ekleri : "Beleth" , "Zepar" , "Sabnach" , "Rabia" , "Bathin"

 • "Zırh Ek Kartları"nı SP (Savaş Puanı) dükkanından satın alabilir veya Ana Gemi Savaşı ödül haritası olan Hornian Kralı Habitatı haritasında kasarak düşürebilirsiniz.Seviyeniz yükseldikçe (102+) zırh olayını daha iyi kavrar ve 5-6 çeşit zırh yapabilirsiniz.

 • Gear Dükkanı'ndaki zırhlar eski zırhlardır ve çok yetersizdirler,tıpkı SP Dükkanındaki "Hızlı Bağlayıcı" gibi.Bu yüzden WP Mızrak Bağlayıcı kullanmalısınız.
Silahlar


97.Seviye "Ok Gücü" , 102.Seviye "Mega Port Oku" veya "Enril" ile "Olasılık-Hız" , "Delme-Hız" ve "Tekrar Saldırı Hızlı (Ra-Rea)" Silahlar yapın ve bunları kullanın.Olasılıklı Silah olarak "İşgal Güçleri" , "Schriel" , kaliteli bir 97-102 Seviye Ok veya Enril yada Efsanevi Ok yapabilirsiniz (Olasılıklı Efsanevi Ok en az 50 Seviye ve üzeri olmalıdır.[102 Seviye Üstü Oyuncular NGC Silahlarından biri olan Schriel'i kullanabilir.]


Ayrıca 102 Seviye üstü oyuncular savaşmak için kendilerine daha etkili ve karışım Enril'i/Ok'u yapabilirler örneğin : Hem "Ra" basılı , hem Hız basılı (Hız Kartı Basılı) hemde Olasılık-Delme basılı karışım silahı ; B-Gear ve A-Gear kesmek için güzel seçeneklerdir.Silahlarla ilgili ayrıntılı bilgiyi Gelişmiş Silah kısmında bulabilirsiniz.

 • İkincil Hız Kartı SP (Savaş Puanı) Dükkanında 3000 SP'ye satılan ve silaha basıldığında %6 hız kazandıran kart türüdür.

 • I-Gear silahları hakkında daha fazla bilgi için buraya bakın : I-Gear Silahları
Nerede ve Nasıl Kasmalı


Artık 101 Seviyesin.Kül Yolundaki Kristal Sisteminde kas veya NGC Bölgesi haritalarında kasmaya başla.Eventleri takip et seviyen mutlaka yükselir.107 Seviye olduğunda "Jin Oku" ile tanışacaksın ne yapacağını burada aramana gerek yok çünkü o zaman yeterli oyun bilgin kendiliğinden gelmiş olacaktır.


ÖNEMLİ BİLGİLER


 • I-Gear uzak dövüşçü bir geardır,rakibiyle arasındaki mesafeyi korumalıdır.

 • I-Gear arkasını mutlaka kollamalı , attığı her manevrayı (varil) düşünerek yapmalıdır.

 • Savaştığı alanı iyi bilmeli ve yüksektileri iyi kullanmalı peşindekileri teker teker avlamalıdır.

 • Oyunun en çevik ve en hızlı gear'ıdır.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  M-Gear Silahları Rehberi burakgungor 0 15 27-07-2019, Saat: 11:31
Son Yorum: burakgungor
  I-Gear Silahları Rehberi burakgungor 0 15 27-07-2019, Saat: 11:30
Son Yorum: burakgungor
  A-Gear Silahları Rehberi burakgungor 0 18 27-07-2019, Saat: 11:30
Son Yorum: burakgungor

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi