Forum Gündemi:
Web Sitesi Logosu

Konu Başlığı : Mixer: Yeni Canlı Yayın Platformu!

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Deusvult
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Süper Moderatör
******
26
mesajlar
26
konular
0
REP PUANI
25-07-2019
(Kayıt Tarihi)
(Cinsiyet)
#1
15-09-2019, Saat: 19:37
[Resim: Mixer-796x398.jpg]

Mixer, 2014 yılında piyasaya sürülen ve Microsoft tarafından fonlanan canlı yayın platformudur. Bu sitede genellikle oyun yayınları yapılır ancak sadece sohbet ve müzik şeklinde yayınlar yapmak da mümkündür. Peki 2014 yılında açılmış bir siteye neden yeni diyoruz? Birlikte öğrenelim...

Mixer, Microsoft'un ürünü dedik, geçtiğimiz aylarda büyük bir satın alım daha doğrusu transfer gerçekleştiren site en büyük rakibi olan Twitch'in büyük bir parçasını koparmayı başardı. Bu hamle Ninja isimli 14 milyon takipçili en büyük twitch yayıncısını transfer etmekti. Bu hamlenin ardından Ninja, Twitch sitesindeki profilini iptal ederek Mixer'e geçiş yaptı ve o tarihten bu yana tüm canlı yayınlarını Mixer'de gerçekleştiriyor.

Gördüğüm kadarıyla site Twitch kadar aktif değil ancak bolca yayıncı bulmak mümkün. Mixer, Twitch gibi yayıncıların kazancında büyük kesintiler sitelerin açtığı yarayı kapatacak gibi görünüyor. 

Mixer, başlarda ciddi bir platform gibi görünmüyordu. Küçük bir kitleyle ilerleyen ve ciddi bir reklam çalışması da yapmayan sitenin bir anda milyon dolarla ödeyerek büyük bir yayıncıyı ve kitlesini kendi bünyesine katması büyük bir atılım olarak görüldü.

Twitch'e küskün büyük bir yayıncı ve izleyici kitlesi var. Buradaki muhabbetlerden sıkılan ve farklı arayışlara girişen kişiler için Mixer güzel bir alternatif gibi duruyor. Gördüğüm kadarıyla siteye Türk yayıncı ve izleyiciler de rağbet gösteriyor ve popüler Türk yayıncılar yayın yapmaya başlamış bile. 

Mixer, Twitch ve Dlive gibi rakiplerinden farklı bir site değil aslında. Temelde yayın aç, izlen ve para kazan mantığıyla ilerleyen site rakiplerine göre biraz daha hızlı çalışıyor. Ayrıca abonelik ve bağış sistemini de eksik etmeyen sitede abonelik gelirlerindeki kesinti daha düşük. Bu Twitch'in kestiği paralardan rahatsız olanlar yayıncıların oldukça ilgisini çekmiş durumda.

Sizler de internette oyun oynamak ve bunları canlı yayınlayarak para kazanmak isterseniz Mixer sizi bekliyor. İyi bir internet bağlantısı, güçlü donanım ve güler yüzlü bir yayıncı başlangıç için yeterli olacaktır. Ardından Mixer'de kitlenizi arttırarak hedefinize doğru emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

İyi bir twitch alternatifi olan Mixer'i inceledik. 

İyi yayınlar!


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi