Forum Gündemi:
Web Sitesi Logosu

Konu Başlığı : Muharebe Alanı Klavuzu

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : burakgungor
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Süper Moderatör
******
202
mesajlar
202
konular
1
REP PUANI
12-07-2019
(Kayıt Tarihi)
(Cinsiyet)
#1
27-07-2019, Saat: 21:25
Merhabalar, bu klavuzda muharebe alanı hakkında detaylı bilgiler vererek sizleri bu konu hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyorum. 
Kısaca özetleyecek olursak;
Muharebe Alanı üç farklı haritadan oluşan Global bir 5 vs 5 savaş alanıdır.
Belli bir savaşma saati yoktur, günün her saati girilebilir.
Süre sınırı yoktur, oyundaki ataklarınız kazanma ve kaybetme süreniz değişken olabilir.
Amacınız mevcut 3 Titan'ından ikisini rakibin üstünde yenmek yada rakibinizi pes etmeye zorlamaktır.
Muharebe Alanına Kayıt Olma:
Resimde belirgin şekilde görebileceğiniz alanlar muharebe alanına girebileceğiniz yerlerdir. Sağ üste belirgin şekide görünen yer direkt olarak sizi Muharebe Alanına alacaktır. Bunun haricinde her ülkenin portallarında ışınlanma listesindeki ilk yer muharebe alanı girişidir. Muharebe Alanına illkez girecek oyuncular girişlerden birini denediklerinde aşağıda gördüğünüz isim oluşturma ekranı karşılarına gelecektir.
Bu ekrana eğer muharebe alanında kullanılmıyorsa oyun içindeki karakter isminizi yazabilirsiniz. Eğer olmuyorsa ve alınmışsa istediğiniz başka bir ismi alabilirsiniz. Bu alandaki isminizi daha önce değiştirmeniz mümkün değildi ancak nakit dükkana yeni gelen "Muharabe Alanı Adının Değişmesi" parşömeniyle hatalı yazılan yada beğenmediğiniz muharebe isminizi tekrar düzeltebilirsiniz.
Muharebe Alanına Giriş ve Grup Oluşturma :
[Resim: qMYLzR.jpg]
İsminizi oluşturduğunuzda karşınıza bu ekran belirecektir. Bu ekranda Nakit Dükkan'dan satın alabileceğimiz Madalya'lar la oyun için ek özellikler satın alabiliriz.
1 numarada gözüken kısım her biri 50 Madalya ile satın alınabilecek oyun içindeki eskra özellikleri göstermektedir.
2 numara hesabınızda bulunan madalya miktarını göstermektedir.
3 numara ile gösterdiğim yer yukarıda seçeceğiniz her eksra özellik için toplamda ne kadar madalya harcadığınızı göstermektedir. Örneğin; Ek Onur Puanı (Galibiyet) aldığınızda 50 madalya harcarken buna ek olarak Ek Altın(x3) aldığınızda bu rakam 100 madalya olarak değişecektir.
4 numara ise muharebe alanına grubunuzla (2, 3, 4 yada tamamı sizden oluşan 5 kişi ile) girebileceğiniz gibi tek başınızada girebilirsiniz. Eğer ki sizinle girecek grubunuz varsa davet et seçeneğineği ile onlarıda müttefik grubunuza ekleyebilirsiniz. Davet et seçeneğine tıkladığınızda karşınıza aşağıda göreceğiniz ekran çıkacaktır.
Lonca Üyesi yada arkadaş listesinde online olan arkadaşlarınızı seçip muharebe grubunuza davet edebileceğiniz gibi "Giriş yap" seçeneği ile arkadaş ve lonca listenizde olmayan birinin ismini yazarakta muharebe grubunuza davet edebilirsiniz.
Muharebe Alanı:
Grup ve takım eşleştirmeleri tamamlandığında karakteriniz muharebe alanına taşınacaktır. İçeri alındıktan sonra hazırlanmanız için size 10sn verilecektir.
Yukarıdaki resim muharebe alanına girdiğiniz ilk an karşınıza çıkacaktır. Sarı çizgiyle belirttiğim kısım muharebe alanının haritasıdır. Sağ sol ve ortada dairelerle kesilmiş yollar 3 titanın ilerlediği yolladır. Oyunlar başladığında titanlar ortadadır.
1 Numara ile gösterilen yer skill tablonuzdur. Sol üste bulunan S skill'leri süreli skill'lerdir belli süre içinde tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Sağdaki S skill'leri ise Madalya Puanı ile kullanılan skill'lerdir. Bunlarıda süreleri dolduğunda madalya puanınız varsa tekrar kullanabilirsiniz.
2 Numara silah ve zırhınızı kastığınız Başarı Puanlarıyla yükselteceğiniz kısımdır. Bu kısımda biriken puanlarla silah ve zırhlarınıza + basabilirsiniz.
3 Numara grubunuzu göstermektedir. Grup üyelerinizi burdan takip edebilirsiniz.
4 Numara rakip grubu göstermektedir.
5 Numara savaş çantanızdır. Savaş Puanı olarak ayrılan üst kısımdaki potları kastığınız puanlar karşılığında kullanabilirsiniz. Normal Nesne kısmındakiler ise muharebe alanındaki slotları keserek düşürdüğünüz nesneleri depolama alanınızdır.
Üstteki resimde gördüğünüz SP Tüccarı oyun içinde kastığınız puanlarla malzeme alacağınız yerdir. Girişin hemen solunda bulunur.
Resimde üstte gördüğünüz sayaç muharebenin kaç dakikadır devam ettiğini göstermektedir. Yanındaki puanlar takımların puanlarını ifade etmektedir. Hemen altında bulunan bayrak sembolü "pes etme" butonudur. Bu butona basıldığında takıma pes etme isteği gönderilir 3 kişik çoğunluk pes etmeyi seçerse oyundan çekillerek galibiyeti rakip takıma bırakırsınız. Hemen yanındaki butona tıkladığınızda ise rakip takımın ölme ve öldürme sayısı, item seviyesi ve kastığı puan hakkında bilgiler edinmenizi sağlayacak bir ekran açılır.
Seviye,Skill'ler ve İtemler:
a) Seviye: Arenaya girdiğinizde oyun içindeki levelinizin kaç olduğunun bir önemi yok her oyuncu 120 levelle başlayıp slotları ve rakibini keserek level almalıdır.
b ) Karakter Skill'leri: İçeri girdiğinizde bazı skill'lerinizin açık bazılarının kapalı olduğunu göreceksiniz kapalı olan skill'ler level aldıkça sırayla açılacaktır.
c) İtemler: Muharebe alanı içindeki itemleriniz oyun içindeki itemlerinizin +sına göre yükselir yani dışarıda itemleriniz +24 ise +24'e kadar yükseltebileceksiniz. Ancak +19 dan düşük itemler +19'a kadar yükseltilebilecektir.
Eğer silahınız +19 veya +19 altı ise muharebeye silahınız +0 başlarsınız. Silahınız +20 ise muharebeye silahınız +1 başlarsınız ve bu böylece +28e kadar devam eder.
Dışardaki iteminizin seviyesine bakılmaksızın içeride herkesin item seviyesi 68 olacaktır ama opsiyonlarında bir değişlik olmayacaktır.
İtem geliştirmeyi de yine seviye atlamada olduğu gibi slot yada rakiplerinizi keserek kazandığınız Başarı Puanlarıyla yapabileceksiniz.
Yukarıdaki resim muharebe alanının üstten görüntüsüdür.
Koyu kırmızı ile daire içine aldığım kısım muharebe başladığında 3 titanın bulunduğu yerdir. Titanlar sizin tarafınızdan kesildikçe mavi ok yönüne ilerler rakip tarafından kesildikçe turuncu ok yönünde ilerlerler. Titanı tamamen yok etmek rakip kısımda dikdörtgen içine aldığım yerde yani düşmanın üssünde mümkündür. Burda kesilen titan yok olacak tekrar ok yönünde yada aksinde hareket edemeyecektir. Düşmanın amacıda titanları ilerleterek sizin üssünüzde kesmektir. Oyunda iki titanı rakip üssünde keserek yok eden takım kazanan takım olacaktır.
Sarı ile belirttiğim kısımlar grupça kesilecek bossları göstermektedir. Mor daireler içindeki yerlerse slotların bulunduğu ormanlardır.
Muharebe Alanındaki Slotlar ve İçlerinden Düşen Nesneler:
Daha önce size üç farklı muharebe alanı olduğundan bahsetmiştim bu üç alanın slotlarından düşen nesnelerde farklılık göstermektedir. Bu nesneler aşağıdaki gibidir.
Jotunheim Harabesi: Kurşun küresi (rakibi 5sn hareketsiz hale getirir), yavaşlatma küresi (rakibi 5sn yavaşlatır), at kırbacı, ışınlanma parşömeni, çağrım parşömeni, yanan balkabağı.
Niebelheim Buz Tapınağı: Pusu küresi (Takım arkadaşını veya titanı 10sn yerin altına gömer hasar almasını engeller), yanan balkabağı, at kırbacı, iyileşme küresi (takım arkadaşının üzerindeki olumsuz özellikleri giderir), dinlenme küresi (takım arkadaşının hayat puanını anında 6000puan iyileştirir)
Gullveigîn Gizli Tapınağı: Işınlanma parşömeni, çağrım parşömeni, at kırbacı, yanan balkabağı, iyileşme küresi, dinlenme küresi.
Bunun haricinde haritanın sağında ve solunda bulunan grubunuzla kesebileceğiniz boss'lar mevcut bunlardan düşen mazemelerse ; Canlılık küresi (Maksimum can değerinin artırır), Hasar Küresi (hasar miktarını artırır). Bir bosstan grup sayısınca bu mazemelerden düşmektedir. Aynı zamanda tüm takıma belli bir miktarda başarı puanı verir.
Muharebeyi titanları keserek yada düşmanı pes ettirerek kazandığınızda ödüllendirilirsiniz. Gelen ödüller: Para, deneyim puanı, başarı puanı, rütbe puanı olarak listelenir. Ayrıca dört farklı sandıktan birini seçerek x sayıda Gizemli Hazine Sandığı - Muharebe Alanı kazanmanız mümkün.
Gizemli Hazine Sandığı - Muharebe Alanı sandıklarından çıkan nesneler:
-Premium hayat viali
-Premium hız iksiri
-Premium büyü enerji viali
-Şans iksiri %100
-Arkenenin tepki maddesi
-Hayatta kalma tentürü
-Kaliteli şifa iksiri
-En iyi kalite büyü enerji iksiri
-İlham taşı
-Dert taşı
-Orta boyutlu hayatta kalma tentürü
-50 Bonus puanı
-Büyük kristal
-Yaşama isteği
-Değerli taş sandığı
-Titan runiği elde etmeniz mümkün.
Klavuzum bu kadardı. Eğer eksik veya yanlış bir bilgi verdiysem uyarırsanız sevinirim. Umarım bilgiler sizler için yeterli olmuştur.


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi