Forum Gündemi:
Web Sitesi Logosu

Konu Başlığı : Yeni Başlayanlar İçin Tumblr Kullanımı

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : burakgungor
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Süper Moderatör
******
202
mesajlar
202
konular
1
REP PUANI
12-07-2019
(Kayıt Tarihi)
(Cinsiyet)
#1
27-07-2019, Saat: 15:49
1- Stabil bir tema kullanın: Tumblr için tema geliştiren insanların çoğu bu platformu Blogger yada WordPress’ten farklı olarak daha serbest algıladığından mıdır bilinmez, Tumblr temalarının gitmesi gereken çok yol var. Eğer ücretli bir tema kullanmayacaksanız kişisel fikrim fotoğraflar için standart genişlik sunan, yazıların taşmayacağı ya da yüklediğiniz müziklerin rahat bir şekilde dinlenebileceği minimal bir tema seçmeniz yönünde olacak. Tumblr tema kaynağını mutlaka inceleyin.

2- En az 20 farklı Tumblr blogu takip edin: Farklı blogları takibe almanız sizin blogunuzun görünürlüğü için önemli bir avantajdır. Takip ettiğiniz blogların yazarlarına giden uyarı onların da sizi takibe almaları için önemli bir teşviktir.

3- En az 20 farklı Tumblr blogu takip edin: Farklı blogları takibe almanız sizin blogunuzun görünürlüğü için önemli bir avantajdır. Takip ettiğiniz blogların yazarlarına giden uyarı onların da sizi takibe almaları için önemli bir teşviktir.

4- Gönderilenleri ‘beğen’in: Takip ettiğiniz bloglara yüklenen içerikleri beğenmekten geri durmayın. Tumblr katmanında ne kadar aktif görünürseniz o kadar çok takipçi kazanırsınız.

5- reblog fonksiyonunu kullanın: Takip ettiğiniz bloglarda beğendiğiniz içerikleri kendi blogunuza çekmekten çekinmeyin. Tumblr’ın amaçlarından birisi de aslında bu. İlk yayınlanan ve ve sizin reblog ettiğiniz tumblr blogunun altına sizin takma isminiz ve blogunuzun adresi belirecek. Ne kadar çok reblog ve ‘beğen’i yaparsanız sizin blogunuzun görünürlüğü de o kadar artar.

6- Özgün içerik üretin: Sadece Tumblr için gereken bir strateji olmasa da, blogunuz için ürettiğiniz özgün içerikler, sizin daha prestijli bir blog içeriklendirme anlayışınızın olduğunu gösterir. Kendiniz yazamıyor yada fotoğraf çekemiyor olsanız bile mutlaka diğer Tumblr bloglarından farklı bir duruşunuz olduğunu göstermeniz gerekiyor.

7- Yorum yazmaktan çekinmeyin:Reblog’ladığınız bir fotoğrafın altına kişisel düşüncelerinizi, yorumlarınızı ya da benzer notlarınızı düşmekten çekinmeyin. Her ne kadar fotoğrafın altında bir yorum ya da bilgi yazmasa da, yorumlayıcı olun ya da görselde sizin dikkatinizi çeken bir şey varsa ondan bahsetmekten çekinmeyin.

8- Etkileşime izin verin: Yüklediğiniz fotoğraflar için ya da yazdığınız yazılar için insanların yorum bırakmasına olanak tanıyın. Anonim yorumlar zaman zaman sıkıcı bir hal alsa da insanlara etkileşim imkanı tanımak onlara kendilerini özel hissettirir. Yaratacağınız tartışma ortamları ile insanlara fikirlerini açıkça beyan etme şansı tanıyın.

9- İlginizi çekmeyen konular: Görünür olacağım!, 2.000.000.000 takipçim olacak! Tumblr’ın kralı ben olacağım! diye önünüze gelen Tumblr blogunu takip etmenize gerek yok. İlginizi çekmeyen konular hakkında tutulan Tumblr blogları hakkında zaten yorum yapmayacağınız yada reblog fonksiyonunu kullanmayacağınız için takip etmenize de gerek yok. Rafine olun, zor beğenin ama tutkuyla bağlanın.

10- Agresif davranmayın: Diğer Tumblr bloglarına yaptığınız yorumlarda agresif, negatif, ayrımcı ve dışlayıcı ifadeleri kullanmaktan kaçının. Sizin Tumblr blogunuza böyle birşey ile karşılaşsanız hoşunuza gider miydi? Kaldı ki karşılaşsanız bile daima pozitif, yapıcı ve nazik olun; polemik yaratmayın ve gereksiz polemiklere girmeyin.

11- Fotoğrafları kaydedip yeniden yüklemeyin!: Profesyonel içerik hırsızlığının başında bir fotoğrafı kıvrak bilek hareketleri ile kaydedip yeniden Tumblr hesabına yüklemek geliyor. Beğendiğiniz bir fotoğrafı reblog fonksiyonunu kullanarak kendi blogunuza aktarın. O fotoğrafı çeken, yükleyen ve yayan insanların haklarını çiğnemenizin yanında fotoğrafı yayarak ona verdiğiniz desteği gösterin, hep birlikte yükselin.


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi