FRM Game - Oyun Forumu
Apex Legends Mi PUBG Mi? Hangi Oyun Daha İyi? - Baskı Önizleme

+- FRM Game - Oyun Forumu (https://www.frmgame.com)
+-- Forum: Survival MMO Forumu (https://www.frmgame.com/Forum-survival-mmo-forumu)
+--- Forum: Apex Legends (https://www.frmgame.com/Forum-apex-legends)
+--- Konu Başlığı: Apex Legends Mi PUBG Mi? Hangi Oyun Daha İyi? (/konu-apex-legends-mi-pubg-mi-hangi-oyun-daha-iyi)Apex Legends Mi PUBG Mi? Hangi Oyun Daha İyi? - Deusvult - 09-09-2019

[Resim: maxresdefault.jpg]

Battle Royale serüveni hız kesmeden devam ediyor. PUBG, Fornite, Apex Legends, mobil versiyonları derken rekabet oldukça ilerledi. Günümüzde artan istekleri karşılamak bir hayli zor ve firmalar kendi oyunlarının daha çok öne çıkması için milyonlarca dolar harcama yapabiliyorlar. Peki ben bu oyunlardan hangisini seçmeliyim? Apex Legends mi daha iyi PUBG mi? Gelin bu oyunlardan hangisi daha iyi birlikte öğrenelim!

Öncelikle iki oyun arasındaki en önemli fark PUBG'nin parayla satılması (80 TL), Apex Legends'in ise tamamen ücretsiz olmasıdır. Bu oyunlardan ikisini de henüz satın almadıysanız ilk olarak ücretsiz olan daha çok ilginizi çekecektir. Hiçbir ücret ödemeden, Origin üzerinden indirebildiğiniz Apex Legends yüksek bir fiyattan çıkması beklenirken ücretsiz sunuldu ve oyuncular gönlünde taht kurmayı başardı.

Ardından oyunlar arasındaki grafiksel farklara gözatalım... Hangi oyunun grafikleri daha kaliteli? PUBG gerçeğe yakın grafik kalitesiyle bir adım öne çıksa da Apex Legends da hiç fena değil. Burada gerçeklik arayan kişiler PUBG'yi tercih edebilirler. Ayrıca oyundaki silahlar tamamen gerçek silahlardan esinlenmiştir. Apex Legends silahları ise kurgudur.

Düşük sistem gereksinimli bir kişi iseniz tercinizi Apex Legends'dan yana kullanmalısınız. 5-6 yıllık ekran kartları dahi oyunu kasmadan, yüksek FPS ile oynatabiliyor. PUBG ise çok fazla kaynak tüketen, yeni nesil ekran kartlarına ve bolca belleğe ihtiyaç duyan bir oyun. Apex Legends bütçesi sınırlı olanlar için daha doğru bir tercih olacaktır.

Hangi oyunda daha çok savaş ve aksiyon var? Apex Legends burada bir adım daha öne çıkar. Haritalar çok küçüktür ve karakterler çok hızlıdır. Ayrıca oyunun belirli noktalarındaki roketleri kullanarak daha hızlı yol alabiliyorsunuz. PUBG'de ise küçük haritalar mevcut olsa da genellikle büyük haritalar bulunuyor ve bazen oyunda düşman ararken sıkılabiliyorsunuz.

Apex Legends mi PUBG mi daha iyi sorusunun yanıtı bu şekildeydi. Kişisel tercih olarak daima ücretsiz oyunların ilk olarak denenmesinden yanayım... Belki de Apex Legends çok hoşunuza gidecek ve PUBG oynamayı istemeyeceksiniz. Ücretsiz bir oyun olan Apex Legends'i Origin hesabı açarak indirebilirsiniz. Bir süre denedikten sonra hoşunuza giderse devam edin, gitmezse Steam üzerinden 80 TL vererek PUBG satın alabilirsiniz.

İyi oyunlar!